Kabát, Mandrage, Jandová a Ztracený vyzpívali 1 milion pro Kapku naděje

Praha, 13. prosince 13
Koncert Kabát za mobil, který ve čtvrtek 12. prosince zaplnil pražskou O2 arénu, vynesl nadačnímu fondu Kapka naděje 1 milion korun. Šek převzala zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová od Davida Mrzeny, ředitele úseku péče pro zákazníky společnosti Samsung Elektronic Czech and Slovak, která byla generálním partnerem akce. Nemocné děti na hematologických odděleních navíc obdrží 50 nových telefonů v hodnotě 157.000Kč, aby mohly být v přímém mobilním kontaktu s rodinami a kamarády. Tyto telefony věnovala nezisková společnost Asekol prostřednictvím ředitele obchodu a marketingu, Karla Krejsy.
Koncert Kabát za mobil nabídl veřejnosti vstupenky zdarma výměnou za starý (i nefunkční) mobilní telefon. Během šesti dnů bylo rozebráno 10.000 lístků, v O2 aréně nakonec benefici sledovalo na 11.000 diváků.
V téměř tříhodinovém programu živě a bez nároku na honorář vystoupili skupiny Kabát, Wanastowi Vjecy a Mandrage a zpěváci Marek Ztracený, Marta Jandová, Voxel a David Deyl.
Úspěch koncertu předčil moje očekávání,“ uvedla v zákulisí prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová “vstupenky byly vyměněny za mobil v rekordním čase a ukázalo se, že nový způsob pořádání charitativních koncertů je správná cesta“, doplnila s tím, že vybrané nefunkční telefony budou recyklovány a ty fungující věnovány dětem v dětských domovech.

kontakty

e-mail: dotazy@kabatzamobil.cz

Společnost Samsung již více než 70 let usiluje
o zlepšování světa prostřednictvím nejrůznějších oborů činnosti, které v současnosti zahrnují pokročilé technologie, polovodiče, stavitelství výškových budov a závodů, petrochemický průmysl, módu, zdravotnictví, finance, hotely a další. Naše nejvýznamnější společnost,Samsung Electronics, stojí v čele globálního trhu špičkové elektroniky
a digitálních médií.
Prostřednictvím moderních, spolehlivých výrobků
a služeb, talentovaných lidí a odpovědného přístupu k podnikání a globální příslušnosti a ve spolupráci
s našimi partnery a zákazníky společnost Samsung nastavuje nový směr vývoje globální společnosti. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com

ASEKOL je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení, tj. sběr, dopravu
a recyklaci elektrozařízení včetně financování celého systému.
Více informací o společnosti ASEKOL a jejím poslání najdete na www.asekol.cz
Společnost ASEKOL je také patronem projektu VenujMobil, který systematicky od české veřejnosti vybírá staré a nepoužívané mobilní telefony, které recykluje a funkční předává potřebným.
Podrobnosti o projektu a statistiky vybraných mobilních telefonů najdete na www.venujmobil.cz.